1960-talsfåtölj av Henry Walter Klein

Klubbat för:

2 600 SEK

Utropspris

4 000 SEK

HENRY WALTER KLEIN, snurrfåtölj, "Piruette" modellnummer 208, Bramin Möbler, Danmark 1960-tal, fot av gjuten aluminium, stoppad och klädd med rödbrunt läder, etikettmärkt BRAMIN MADE IN DENMARK DANISH FURNITURE MAKERS CONTROL, sitthöjd ca 40 cm

Bruksslitage, något torkad stoppning

547899

2018-05-29