Thonetstolar modell 14

Thonetstolar modell 14
Thonetstolar modell 14
Thonetstolar modell 14
Thonetstolar modell 14
Thonetstolar modell 14
Thonetstolar modell 14
Thonetstolar modell 14
Thonetstolar modell 14

Klubbat för:

4 000 SEK

Utropspris

5 000 SEK

THONET, stolar, 6 st, modell 14, 1900-talets början, böjträ, vitmålade, sitthöjd ca 47,5 cm, märkta på insidan av sargen

Bruksslitage, senare bemålade

547922

2018-05-29