Skål Lennartsnäs
Klubbat för:
700 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SKÅL, med hänklar, Zadoch Bergenholtz (tenngjutare i Vimmerby 1793-1820/25), fyrstämplad ZB Vimmerby 1809, tenn, längd ca 27 cm
PROVENIENS: Lennartsnäs slott, Näs socken, Uppsala län
Lagningar, slitage
547992
2018-06-12