Vega Expeditionens mottagande Lennartsnäs

Klubbat för:

5 600 SEK

Utropspris

2 000 SEK

VEGA. Vega Expeditionens mottagande i Stockholm den 24 april 1880 / La Retour de la Vega à Stockholm le 24 Avril 1880. /Der Empfang der Nordenskiöldschen-expedition zu Stockholm am 24. April 1880. Litografi i färg efter O. A. Mankell. Centraltryckeriet, Stockholm. Ca 580x790 mm. (hela bladet).

PROVENIENS: Lennartsnäs slott, Näs socken, Uppsala län

Revor i marginal, något solkad.

548045

2018-06-12