Yngve Berg porträtt Tor Bonnier Carl Wilhelmson ..

Klubbat för:

1 800 SEK

Utropspris

1 500 SEK

YNGVE BERG (1887-1963): (28 st) Herr- och damporträtt bla Tor Bonnier, konstnär Carl Wilhelmson (2), Per Lindberg (2), Hjalmar Gullberg, skulptören Alice Nordin, Sigfrid Siwertz (2), Fru Blomenthal, Otto Hjärte, Riksantikvarie Martin Olsson (2), Sven Liedbeck, Fröken Hilda Borgström, Bo Björck, Elias Berg (3), Karin Berg (3) mfl, delvis signerade Yngve, tuschlavering/blandteknik, varierande mått, samt porträtt av Yngve Berg av Snellman?

Veck, oramade, skador

548074

2018-05-31