Lars Englund, Communication II
Klubbat för:
24 000 SEK
Utropspris
30 000 SEK
LARS ENGLUND (född 1933): Communication II, signerad på baksidan Lars Englund. Utförd 1963. Oljelack på film, bildyta 20x42 cm.
PROVENIENS
Galerie Aronowitsch, Stockholm
LITTERATUR
Lars Englund, Moderna Museet, Stockholm 2005. Avbildad sidan 36.
ebba.de.faire@auktionsverket.se
548081
2018-06-18