Lars Englund, Communication II

Klubbat för:

24 000 SEK

Utropspris

30 000 SEK

LARS ENGLUND (född 1933): Communication II, signerad på baksidan Lars Englund. Utförd 1963. Oljelack på film, bildyta 20x42 cm.

PROVENIENS
Galerie Aronowitsch, Stockholm

LITTERATUR
Lars Englund, Moderna Museet, Stockholm 2005. Avbildad sidan 36.

ebba.de.faire@auktionsverket.se

548081

2018-06-18