Dubbelpipigt slaglåsgevär Lennartsnäs

Klubbat för:

2 000 SEK

Utropspris

1 500 SEK

SLAGLÅSGEVÄR, dubbelpipigt, 1800-tal, otydligt signerade lås, halvstock i valnöt med graverade stålbeslag, längd 125 cm
PROVENIENS: Lennartsnäs slott, Näs socken, Uppsala län

Skador, delar saknas

548112

2018-06-12