Dubbelpipigt slaglåsgevär Lennartsnäs
Klubbat för:
2 000 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SLAGLÅSGEVÄR, dubbelpipigt, 1800-tal, otydligt signerade lås, halvstock i valnöt med graverade stålbeslag, längd 125 cm
PROVENIENS: Lennartsnäs slott, Näs socken, Uppsala län
Skador, delar saknas
548112
2018-06-12