Flintlåsgevär Lennartsnäs

Flintlåsgevär Lennartsnäs
Flintlåsgevär Lennartsnäs
Flintlåsgevär Lennartsnäs
Flintlåsgevär Lennartsnäs
Flintlåsgevär Lennartsnäs
Flintlåsgevär Lennartsnäs
Flintlåsgevär Lennartsnäs
Flintlåsgevär Lennartsnäs
Flintlåsgevär Lennartsnäs
Flintlåsgevär Lennartsnäs

Klubbat för:

4 800 SEK

Utropspris

3 000 SEK

FLINTLÅSGEVÄR, svenskt, reparationsmodell, sannolikt 1805-års modell, längd ca 148 cm
PROVENIENS: Lennartsnäs slott, Näs socken, Uppsala län

Skador och bortfall, senare laddstake, kompletterat näsband

548174

2018-06-12