Skänkstop tenn Lennartsnäs

Skänkstop tenn Lennartsnäs
Skänkstop tenn Lennartsnäs
Skänkstop tenn Lennartsnäs
Skänkstop tenn Lennartsnäs
Skänkstop tenn Lennartsnäs
Skänkstop tenn Lennartsnäs
Skänkstop tenn Lennartsnäs
Skänkstop tenn Lennartsnäs
Skänkstop tenn Lennartsnäs
Skänkstop tenn Lennartsnäs
Skänkstop tenn Lennartsnäs
Skänkstop tenn Lennartsnäs
Skänkstop tenn Lennartsnäs
Skänkstop tenn Lennartsnäs
Skänkstop tenn Lennartsnäs
Skänkstop tenn Lennartsnäs
Skänkstop tenn Lennartsnäs
Skänkstop tenn Lennartsnäs
Skänkstop tenn Lennartsnäs
Skänkstop tenn Lennartsnäs

Klubbat för:

2 000 SEK

2 000 SEK

SKÄNKSTOP, 5 st., tenn, 1800-tal, bl.a. Mathias Norling (1828-1852/66) Jönköping, Carl Gustaf Wigholm (1833-1866) Gävle, Gustaf Wilhelm Lindberg (1824-1857/73) Örebro, höjd ca 21 cm
PROVENIENS: Lennartsnäs slott, Näs socken, Uppsala län

Slitage, bucklor, lagningar, skador

548253

2018-06-12