Ytterfoder Kina Lennartsnäs

Ytterfoder Kina Lennartsnäs
Ytterfoder Kina Lennartsnäs
Ytterfoder Kina Lennartsnäs
Ytterfoder Kina Lennartsnäs
Ytterfoder Kina Lennartsnäs
Ytterfoder Kina Lennartsnäs
Ytterfoder Kina Lennartsnäs
Ytterfoder Kina Lennartsnäs

Klubbat för:

5 800 SEK

1 000 SEK

YTTERFODER, 1 par, porslin, Kina, 1900-talets första hälft, hexagonal form, dekor i underglasyrblått, diameter ca 18 cm, höjd 11 cm
PROVENIENS: Lennartsnäs slott, Näs socken, Uppsala län

Botten med sprickor, nagg

548301

2018-06-12