Ytterfoder Kina Lennartsnäs
Klubbat för:
5 800 SEK
1 000 SEK
YTTERFODER, 1 par, porslin, Kina, 1900-talets första hälft, hexagonal form, dekor i underglasyrblått, diameter ca 18 cm, höjd 11 cm
PROVENIENS: Lennartsnäs slott, Näs socken, Uppsala län
Botten med sprickor, nagg
548301
2018-06-12