Miniatyrer 6 st
Klubbat för:
1 600 SEK
Arviointi
2 000 SEK
Kuvaus
MINIATYRMÅLNINGAR, 6 st, 1900-talets början/ mitt, bemålade tryck, 2 st föreställande 1600-talsmiljöer, en efter Filippo Lippi, en efter 1800-talsporträtt av Maria Stuart, en föreställande "Lady Hamilton as Bacchante" efter George Romney, en föreställande 1700-talskvinna, signerade, ramar av mässing, ben och horn, ramstorlek 10,5-15x9-14 cm
Kuntoraportti
Färgbortfall
548334
Päivämäärä:
2018-06-07