Miniatyrer 6 st

Miniatyrer 6 st
Miniatyrer 6 st
Miniatyrer 6 st
Miniatyrer 6 st
Miniatyrer 6 st
Miniatyrer 6 st
Miniatyrer 6 st
Miniatyrer 6 st
Miniatyrer 6 st
Miniatyrer 6 st
Miniatyrer 6 st
Miniatyrer 6 st

Klubbat för:

1 600 SEK

Arviointi

2 000 SEK

Kuvaus

MINIATYRMÅLNINGAR, 6 st, 1900-talets början/ mitt, bemålade tryck, 2 st föreställande 1600-talsmiljöer, en efter Filippo Lippi, en efter 1800-talsporträtt av Maria Stuart, en föreställande "Lady Hamilton as Bacchante" efter George Romney, en föreställande 1700-talskvinna, signerade, ramar av mässing, ben och horn, ramstorlek 10,5-15x9-14 cm

Kuntoraportti

Färgbortfall

548334

Päivämäärä:

2018-06-07