Cyklist 1800-tal Lennartsnäs
Klubbat för:
24 000 SEK
Utropspris
20 000 SEK
CYKLIST, 1800-talets slut, tygklädd cyklist med huvud i biskvi, kropp i trä, cykel i bemålad metall, ekrade hjul, urverksdriven, längd ca 17,5 cm, höjd 20 cm
PROVENIENS: Lennartsnäs slott, Näs socken, Uppsala län
Lödning släpp undertill, skadade kläder, defekt urverk, smärre plåt och lackskador
548343
2018-06-12