Cyklist 1800-tal Lennartsnäs

Cyklist 1800-tal Lennartsnäs
Cyklist 1800-tal Lennartsnäs
Cyklist 1800-tal Lennartsnäs
Cyklist 1800-tal Lennartsnäs
Cyklist 1800-tal Lennartsnäs
Cyklist 1800-tal Lennartsnäs
Cyklist 1800-tal Lennartsnäs
Cyklist 1800-tal Lennartsnäs
Cyklist 1800-tal Lennartsnäs
Cyklist 1800-tal Lennartsnäs
Cyklist 1800-tal Lennartsnäs
Cyklist 1800-tal Lennartsnäs

Klubbat för:

24 000 SEK

Utropspris

20 000 SEK

CYKLIST, 1800-talets slut, tygklädd cyklist med huvud i biskvi, kropp i trä, cykel i bemålad metall, ekrade hjul, urverksdriven, längd ca 17,5 cm, höjd 20 cm
PROVENIENS: Lennartsnäs slott, Näs socken, Uppsala län

Lödning släpp undertill, skadade kläder, defekt urverk, smärre plåt och lackskador

548343

2018-06-12