Skulptur Anyi-folket

Skulptur Anyi-folket
Skulptur Anyi-folket
Skulptur Anyi-folket
Skulptur Anyi-folket
Skulptur Anyi-folket
Skulptur Anyi-folket
Skulptur Anyi-folket
Skulptur Anyi-folket
Skulptur Anyi-folket
Skulptur Anyi-folket

Klubbat för:

Osåld

Utropspris

30 000 SEK

BEGRAVNINGSHUVUD, skulptur, Anyi-folket, Elfenbenskusten, 17/1800-tal, terrakotta, höjd ca 24 cm

Proveniens: Robert Jacobsens samlingar, dödsboauktion Bruun Rasmussen 1993

548415

2018-05-30