Skålfat Kina Imari 1700-tal

Skålfat Kina Imari 1700-tal
Skålfat Kina Imari 1700-tal
Skålfat Kina Imari 1700-tal
Skålfat Kina Imari 1700-tal
Skålfat Kina Imari 1700-tal
Skålfat Kina Imari 1700-tal

Klubbat för:

400 SEK

Utropspris

1 200 SEK

SKÅLFAT, 2 st., porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), Imari, dekor i underglasyrblått, järnoxid samt guld, diameter ca 25-26 cm

Båda med omfattande lagningar

548466

2018-05-30