Bojan Kina 1800-tal Famille verte Powderblue

Klubbat för:

1 100 SEK

Utropspris

2 000 SEK

BOJAN, porslin, Kina, 1800-talets andra hälft, famille verte/powderblue, dekor av kartuscher med figurscener i emaljfärger, järnoxid samt sepia, botten med dubbla cirklar, höjd ca 21 cm

Smärre slitage

548473

2018-05-30