Bankett sengustavianskt stockholmsarbete
Klubbat för:
16 500 SEK
Utropspris
15 000 SEK
BANKETT, sengustavianskt stockholmsarbete, träskuren dekor, förgylld, stoppade armlän på kannelerade pelare, sarger och korslagda ben med bladstav, benens framsidor räfflade, sidor samt linser, tvärslå med trissa, sitthöjd 44 cm
För konditionsrapport kontakta markus.anderzon@auktionsverket.se
Slitage, smärre sprickor och förgyllningsskador
548485
2018-06-18