Bankett sengustavianskt stockholmsarbete

Klubbat för:

16 500 SEK

Utropspris

15 000 SEK

BANKETT, sengustavianskt stockholmsarbete, träskuren dekor, förgylld, stoppade armlän på kannelerade pelare, sarger och korslagda ben med bladstav, benens framsidor räfflade, sidor samt linser, tvärslå med trissa, sitthöjd 44 cm

För konditionsrapport kontakta markus.anderzon@auktionsverket.se

Slitage, smärre sprickor och förgyllningsskador

548485

2018-06-18