Klockställ rokoko

Klockställ rokoko
Klockställ rokoko
Klockställ rokoko
Klockställ rokoko
Klockställ rokoko
Klockställ rokoko
Klockställ rokoko
Klockställ rokoko
Klockställ rokoko
Klockställ rokoko
Klockställ rokoko
Klockställ rokoko

Klubbat för:

17 000 SEK

Utropspris

10 000 SEK

KLOCKSTÄLL, rokoko, träskuren dekor, bemålat i grönt och förgyllt med polerat guld, ymnig dekor av fågel, ströblomster, rocailler och voluter, urtag för fickur under lucka, höjd 36,5 cm

För konditionsrapport kontakta markus.anderzon@auktionsverket.se

Smärre lagningar, mindre komplettering

548489

2018-06-18