Spegelskänk nyrenässans

Spegelskänk nyrenässans
Spegelskänk nyrenässans
Spegelskänk nyrenässans
Spegelskänk nyrenässans
Spegelskänk nyrenässans
Spegelskänk nyrenässans
Spegelskänk nyrenässans
Spegelskänk nyrenässans

Klubbat för:

4 400 SEK

Schätzwert

2 000 SEK

Beschreibung

SPEGELSKÄNK, 1800-talets andra hälft, enligt uppgift tillverkad i Lindome, nyrenässans, fanérad i valnöt och valnötsrot, bronserade beslag, höjd ca 198, 115x60 cm, nyckel finns att avhämta vid Utlämningen

Zustandsbeschreibung

Brukslitage

548528

2018-05-30