Spegel empire
Klubbat för:
1 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SPEGEL, empire, signerad A.C. (Anders Carlsson, spegelmakare i Norrköping ca. 1772-1801) samt Norrköpings Hallstämpel, bemålad, delvis förgylld, dekor i pastellage, höjd ca 146x71 cm
Senare bemålning o och förgyllning, krön med lagning/skada, delvis senare glas
548544
2018-05-30