Spegel empire

Spegel empire
Spegel empire
Spegel empire
Spegel empire
Spegel empire
Spegel empire
Spegel empire
Spegel empire

Klubbat för:

1 000 SEK

Utropspris

2 000 SEK

SPEGEL, empire, signerad A.C. (Anders Carlsson, spegelmakare i Norrköping ca. 1772-1801) samt Norrköpings Hallstämpel, bemålad, delvis förgylld, dekor i pastellage, höjd ca 146x71 cm

Senare bemålning o och förgyllning, krön med lagning/skada, delvis senare glas

548544

2018-05-30