Lampbord 1950-tal
Klubbat för:
2 600 SEK
Utropspris
2 000 SEK
GOLVLAMPA/ LAMPBORD, 1950-tal, benställning av grålackerat stål och mässing, njurformad skiva fanerad med teak, två reglerbara armar av mässing med skärmar av grön och brunsvart respektive rödrosa och brunsvart dekor, höjd ca 142 cm
Smärre bruksslitage, skärmarna något blekta, fot med färgbortfall och nötningar
548565
2018-05-30