Flintlåspistol Vapen
Klubbat för:
2 600 SEK
Utropspris
3 000 SEK
FLINTLÅSPISTOL, fransk, M. an 9 troligen för gendarmeriet, daterad 1811(?), låsetblecket otydligt märkt, stock med stålbeslag, längd 25 cm
Slitage och stockskador, stannar ej i helspänn
548664
2018-10-22