Flintlåspistol Vapen

Flintlåspistol Vapen
Flintlåspistol Vapen
Flintlåspistol Vapen
Flintlåspistol Vapen
Flintlåspistol Vapen
Flintlåspistol Vapen
Flintlåspistol Vapen
Flintlåspistol Vapen
Flintlåspistol Vapen
Flintlåspistol Vapen
Flintlåspistol Vapen
Flintlåspistol Vapen

Såld för:

2 600 SEK

Utropspris

3 000 SEK

FLINTLÅSPISTOL, fransk, M. an 9 troligen för gendarmeriet, daterad 1811(?), låsetblecket otydligt märkt, stock med stålbeslag, längd 25 cm

Slitage och stockskador, stannar ej i helspänn

548664

2018-10-22