Golvur med urverk från 1700-talet
Klubbat för:
7 200 SEK
Utropspris
8 000 SEK
JOSEPH WINDMILLS (1671-1702), golvur, London, omkring 1700, datum och sekund, fodral 1800-talet första hälft, fanerad med mahogny, höjd ca 223 cm, nyckel, pendel och lod finns
Fanerskador
548904
2018-05-31