Golvur med urverk från 1700-talet

Klubbat för:

7 200 SEK

Utropspris

8 000 SEK

JOSEPH WINDMILLS (1671-1702), golvur, London, omkring 1700, datum och sekund, fodral 1800-talet första hälft, fanerad med mahogny, höjd ca 223 cm, nyckel, pendel och lod finns

Fanerskador

548904

2018-05-31