Kartellur mässing
Klubbat för:
3 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
KARTELLUR, förgylld mässing, 1900-talets början, rokokostil, dekor av akantusblad, krönet med urna, emaljerad urtavla med romerska siffror, höjd ca 85 cm, nyckel och pendel medföljer
Smärre slitage, med senare skruvar
548937
2018-05-31