Kartellur mässing

Kartellur mässing
Kartellur mässing
Kartellur mässing
Kartellur mässing
Kartellur mässing
Kartellur mässing
Kartellur mässing
Kartellur mässing
Kartellur mässing
Kartellur mässing

Klubbat för:

3 200 SEK

Utropspris

4 000 SEK

KARTELLUR, förgylld mässing, 1900-talets början, rokokostil, dekor av akantusblad, krönet med urna, emaljerad urtavla med romerska siffror, höjd ca 85 cm, nyckel och pendel medföljer

Smärre slitage, med senare skruvar

548937

2018-05-31