Bordsuppsats senempire Kunglig Dansk
Klubbat för:
4 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
KUNGLIG DANSK, "Baccantinde", bordsuppsats i två delar, senempire, H.O.B. Olrik 1859, biskviporslin och glaserat porslin med gulddekor, höjd ca 41,5, diameter ca 31 cm
Nagg på undersidan av skålen, slitage på förgyllningen
549053
2018-06-01