Bordsuppsats senempire Kunglig Dansk

Klubbat för:

4 400 SEK

Utropspris

3 000 SEK

KUNGLIG DANSK, "Baccantinde", bordsuppsats i två delar, senempire, H.O.B. Olrik 1859, biskviporslin och glaserat porslin med gulddekor, höjd ca 41,5, diameter ca 31 cm

Nagg på undersidan av skålen, slitage på förgyllningen

549053

2018-06-01