Bordsplateau Louis XVI

Bordsplateau Louis XVI
Bordsplateau Louis XVI
Bordsplateau Louis XVI
Bordsplateau Louis XVI
Bordsplateau Louis XVI
Bordsplateau Louis XVI
Bordsplateau Louis XVI
Bordsplateau Louis XVI
Bordsplateau Louis XVI
Bordsplateau Louis XVI

Klubbat för:

27 000 SEK

Utropspris

15 000 SEK

BORDSPLATEAU, Louis XVI, argent haché, genombruten sarg med balustrad och pärlstav, fält med festoner, claw and ball fötter, kvicksilverfolierat glas, höjd 7, diameter 59 cm

För konditionsrapport kontakta markus.anderzon@auktionsverket.se

Slitage, smärre folieringsskador

549149

2018-06-18