Vas med Impala dekor

Vas med Impala dekor
Vas med Impala dekor
Vas med Impala dekor
Vas med Impala dekor
Vas med Impala dekor
Vas med Impala dekor
Vas med Impala dekor
Vas med Impala dekor
Vas med Impala dekor
Vas med Impala dekor
Vas med Impala dekor
Vas med Impala dekor
Vas med Impala dekor
Vas med Impala dekor

Klubbat för:

550 SEK

Utropspris

1 200 SEK

TILGMANS KERAMIK, vas, 1900-talets mitt, glaserat lergods med dekor av en Impala, signerad ´´Tilgmans´´ samt otydligt signatur ´´JC?´´ möjligtvis för Julie Carlsson, höjd ca 38 cm

Bruksslitage

549156

2018-06-01