2 karaffer Gerda Strömberg
Klubbat för:
400 SEK
Utropspris
1 500 SEK
GERDA STRÖMBERG, 2 karaffer, glas, Eda glasbruk, Värmland 1930, honungsgul glasmassa, slipad dekor och slipade proppar, signerade EDA 30, höjd ca 22,5 cm vardera
Kvadratisk karaff med invändig beläggning och fotnagg, den ovala karaffen med mindre invändig beläggning och några mindre naggar
549164
2018-06-01