2 karaffer Gerda Strömberg

2 karaffer Gerda Strömberg
2 karaffer Gerda Strömberg
2 karaffer Gerda Strömberg
2 karaffer Gerda Strömberg
2 karaffer Gerda Strömberg
2 karaffer Gerda Strömberg
2 karaffer Gerda Strömberg
2 karaffer Gerda Strömberg
2 karaffer Gerda Strömberg
2 karaffer Gerda Strömberg

Klubbat för:

400 SEK

Utropspris

1 500 SEK

GERDA STRÖMBERG, 2 karaffer, glas, Eda glasbruk, Värmland 1930, honungsgul glasmassa, slipad dekor och slipade proppar, signerade EDA 30, höjd ca 22,5 cm vardera

Kvadratisk karaff med invändig beläggning och fotnagg, den ovala karaffen med mindre invändig beläggning och några mindre naggar

549164

2018-06-01