Bordsur 1800-tal
Klubbat för:
500 SEK
Utropspris
1 500 SEK
BORDSUR, 1800-talets senare del, Frankrike, skyltmärkt Harmonie Par L. & F. Moreau Med ile d´or, bronspatinerad zink, marmorsockel, vitemaljerad urtavla, höjd ca 35, längd 44 cm
Nyckel samt pendel medföljer
549168
2018-06-01