Axel Larsson 8 stolar

Axel Larsson 8 stolar
Axel Larsson 8 stolar
Axel Larsson 8 stolar
Axel Larsson 8 stolar
Axel Larsson 8 stolar
Axel Larsson 8 stolar
Axel Larsson 8 stolar
Axel Larsson 8 stolar

Klubbat för:

1 400 SEK

Utropspris

2 000 SEK

AXEL LARSSON, 1900-talets andra hälft, (8) stolar, Svängsta Stilmöbelfabrik, stomme i massiv björk, sits och rygg i skiktlimmad formpressad björkfanér, stapelbara, vissa stämplade "Svängsta Stilmöbelfabrik", sitthöjd ca 45 cm

Kraftigt slitage, sprickor och märken

549181

2018-06-01