Vas Ulrica Hydman Vallien & skulptur Erik Höglund

Klubbat för:

350 SEK

Schätzwert

1 500 SEK

Beschreibung

ERIK HÖGLUND & ULRICA HYDMAN VALLIEN, skulptur och vas, Boda och Kosta Boda 1960- och 1990-tal, skulpturen i form av stiliserat djur, signerad Boda H 1227, höjd ca 12 cm, vasen av senapsgul glasmassa med handmålad polykrom dekor av orm, signerad Kosta Boda Artist Coll ???? Ulrica HV, även Ulrica HV/GE samt etikettmärkt, höjd ca 15,5 cm

Zustandsbeschreibung

549182

2018-06-01