Sven Schou, Sommardag vid kusten
Klubbat för:
9 000 SEK
Utropspris
12 000 SEK
SVEN SCHOU (Danmark 1877-1961): Sommardag vid kusten, Havnö, signerad och daterad 1908, olja på duk, 51x69 cm
UTSTÄLLD
Baltiska utställningen, nr 3. Upptagen på sid 150.
I katalogen bär målningen titeln: Stude paa fjordengen (stutar på strandäng)
pierre.olbers@auktionsverket.se
549200
2018-06-18