Sven Schou, Sommardag vid kusten

Klubbat för:

9 000 SEK

Utropspris

12 000 SEK

SVEN SCHOU (Danmark 1877-1961): Sommardag vid kusten, Havnö, signerad och daterad 1908, olja på duk, 51x69 cm

UTSTÄLLD
Baltiska utställningen, nr 3. Upptagen på sid 150.
I katalogen bär målningen titeln: Stude paa fjordengen (stutar på strandäng)

pierre.olbers@auktionsverket.se

549200

2018-06-18