Skål Kina 1800-tal
Closed
2018-06-02
549296
| Sold for | 1 900 SEK |
| Estimate | 1 500 SEK |
SKÅL, porslin, Kina, 1800-talets slut, polykrom handmålad dekor av man av högre rang med uppvaktning, höjd ca 8, längd 27,5, bredd 20,5 cm
Smärre slitage