Skål Kina 1800-tal

Skål Kina 1800-tal
Skål Kina 1800-tal
Skål Kina 1800-tal
Skål Kina 1800-tal
Skål Kina 1800-tal
Skål Kina 1800-tal
Skål Kina 1800-tal
Skål Kina 1800-tal
Skål Kina 1800-tal
Skål Kina 1800-tal
Skål Kina 1800-tal
Skål Kina 1800-tal

Klubbat för:

1 900 SEK

1 500 SEK

SKÅL, porslin, Kina, 1800-talets slut, polykrom handmålad dekor av man av högre rang med uppvaktning, höjd ca 8, längd 27,5, bredd 20,5 cm

Smärre slitage

549296

2018-06-02