Byrå 1900-talets mitt

Byrå 1900-talets mitt
Byrå 1900-talets mitt
Byrå 1900-talets mitt
Byrå 1900-talets mitt
Byrå 1900-talets mitt
Byrå 1900-talets mitt
Byrå 1900-talets mitt
Byrå 1900-talets mitt
Byrå 1900-talets mitt
Byrå 1900-talets mitt
Byrå 1900-talets mitt
Byrå 1900-talets mitt

Klubbat för:

2 600 SEK

Utropspris

4 000 SEK

BYRÅ, 1900-talets första hälft, fanéring i mahogny, en dörr med medaljong med dekor av pastoral idyll, flankerad av två kolumner i vitemajl, beslag i mässing, skiva i grön marmor, fotavslut i form av stiliserade lejonfötter, höjd ca 88, 137x46 cm

Ställvis förlust av emajl, repor, fläckar, lagningar, slitage, nyckel saknas

549306

2018-06-01