Ljuskrona empirstil

Ljuskrona empirstil
Ljuskrona empirstil
Ljuskrona empirstil
Ljuskrona empirstil
Ljuskrona empirstil
Ljuskrona empirstil
Ljuskrona empirstil
Ljuskrona empirstil

Klubbat för:

3 600 SEK

Utropspris

4 000 SEK

LJUSKRONA, 1900-talets början, empirstil, behängde med olikslipade prismor, för 8 ljus och 9 glödlampor, stomme av mässing, höjd (exl sladd) ca 80 cm, diameter ca 67 cm

Några prismor saknas eller med nagg, ej funktionstestad

549333

2018-06-01