Einar Forseth Diana kaffeservis
Klubbat för:
450 SEK
Utropspris
1 500 SEK
EINAR FORSETH, kaffeservis 22 delar, "Diana", Lidköpings porslinsfabrik, sent 1920-tal, dekor av jaktgudinnan Diana och hjortar och guldkanter, stämpelmärkta, bestående av kaffekanna, kakfat, 8 kaffekoppar med fat, 12 assietter, kaffekannans höjd ca 23 cm, medföljer 8 tefat
En kopp med liten spricka, kakfatet med smärre nagg, ett tefat med smärre nagg
549365
2018-06-02