Nachtmann servisglas

Nachtmann servisglas
Nachtmann servisglas
Nachtmann servisglas
Nachtmann servisglas
Nachtmann servisglas
Nachtmann servisglas
Nachtmann servisglas
Nachtmann servisglas
Nachtmann servisglas
Nachtmann servisglas
Nachtmann servisglas
Nachtmann servisglas
Nachtmann servisglas
Nachtmann servisglas
Nachtmann servisglas
Nachtmann servisglas
Nachtmann servisglas
Nachtmann servisglas

Klubbat för:

2 800 SEK

Utropspris

1 500 SEK

KARL RIEDEL, 7 st, servisglas, 1900-talets andra hälft, Nachtmann, bestående av 1 karaff samt 6 champagne glas ur serien ´´Traube´´, Tyskland, grönt överfångsglas med slipad dekor av vindruvor, höjd av glas 21.5 cm, höjd av karaff ca 39 cm

Smärre slitage

549402

2018-06-01