Bord med spelverk nyrokoko

Bord med spelverk nyrokoko
Bord med spelverk nyrokoko
Bord med spelverk nyrokoko
Bord med spelverk nyrokoko
Bord med spelverk nyrokoko
Bord med spelverk nyrokoko
Bord med spelverk nyrokoko
Bord med spelverk nyrokoko

Klubbat för:

1 300 SEK

Utropspris

2 000 SEK

SPELVERK, bord i mahognyfanér, nyrokoko 1800-tal, under lock mekaniskt manuellt spelverk, märkt G & W Andersson Pat 2236 Hässja & Häshult, H ca 70, 112 x 75 cm

Strängar och vev saknas, delar till mekanik kan saknas, ranglig skiva, fanérskador

549409

2018-06-05