Bord med spelverk nyrokoko
Klubbat för:
1 300 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SPELVERK, bord i mahognyfanér, nyrokoko 1800-tal, under lock mekaniskt manuellt spelverk, märkt G & W Andersson Pat 2236 Hässja & Häshult, H ca 70, 112 x 75 cm
Strängar och vev saknas, delar till mekanik kan saknas, ranglig skiva, fanérskador
549409
2018-06-05