Halsband med rubiner samt diamanter
Klubbat för:
5 200 SEK
Utropspris
6 500 SEK
HALSBAND, 18k guld med olikslipade rubiner, totalt ca 3.07 ct, samt briljantslipade diamanter, totalt ca 0.33 ct, stämplat ´´Balestra´´ med svensk importstämpel, kedjanslängd ca 39, hängetshöjd ca 4.5 cm, totalvikt ca 8.1 g
Rubinerna är behandlade, bruksslitage
549418
2018-06-05