Halsband med rubiner samt diamanter

Klubbat för:

5 200 SEK

Utropspris

6 500 SEK

HALSBAND, 18k guld med olikslipade rubiner, totalt ca 3.07 ct, samt briljantslipade diamanter, totalt ca 0.33 ct, stämplat ´´Balestra´´ med svensk importstämpel, kedjanslängd ca 39, hängetshöjd ca 4.5 cm, totalvikt ca 8.1 g

Rubinerna är behandlade, bruksslitage

549418

2018-06-05