Ingrid Atterberg vaser 5 st

Ingrid Atterberg vaser 5 st
Ingrid Atterberg vaser 5 st
Ingrid Atterberg vaser 5 st
Ingrid Atterberg vaser 5 st
Ingrid Atterberg vaser 5 st
Ingrid Atterberg vaser 5 st
Ingrid Atterberg vaser 5 st
Ingrid Atterberg vaser 5 st
Ingrid Atterberg vaser 5 st
Ingrid Atterberg vaser 5 st
Ingrid Atterberg vaser 5 st
Ingrid Atterberg vaser 5 st

Klubbat för:

1 000 SEK

Utropspris

2 000 SEK

INGRID ATTERBERG, vaser, 5 st, ur ´´Bris´´ serien, 1900-talets mitt, Upsala Ekeby, blått glaserat stengods, med relief mönster, delvis etikettmärkta, monogramsignerade ´IE´´, höjd ca 14-21 cm

Tillverkningsdefekt, smärre slitage

549496

2018-06-02