Oscar Edv Ekelunds sideboard
Klubbat för:
1 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
OSCAR EDV EKELUNDS SNICKERIFABRIK, sideboard, Gustaviansk stil, ca 1950-/1960-tal, vitmålad med bronserade detaljer, invändigt med hyll- och lådinredning, brickmärkt, höjd ca 112, 165x45 cm
Senare målning på baksidan, bruksslitage
549595
2018-06-02