Golvfotogenlampa
Klubbat för:
1 500 SEK
Utropspris
2 500 SEK
GOLVFOTOGENLAMPA, troligen Frankrike, 1900-talets början, bemålat järn, riklig dekor av blad och rosor, oljelampshus i vitt glas, höjd ca 155 cm
Slitage, oljehus och lampa ej ursprungligen tillhörande
549615
2018-06-03