Fat Kina 1700-tal

Fat Kina 1700-tal
Fat Kina 1700-tal
Fat Kina 1700-tal
Fat Kina 1700-tal
Fat Kina 1700-tal
Fat Kina 1700-tal
Fat Kina 1700-tal
Fat Kina 1700-tal
Fat Kina 1700-tal
Fat Kina 1700-tal
Fat Kina 1700-tal
Fat Kina 1700-tal

Klubbat för:

6 600 SEK

Utropspris

6 000 SEK

FAT, 1 par, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), dekor av lövformad kartusch med pion, krysantemum samt bambu i underglasyrblått, brättet med rutbård, diameter ca 38 cm

PROVENIENS: Inköpa på M. Molvidson AB, Stockholm

Smärre slitage

549639

2018-06-03