Fat Kina 1700-tal Sepia

Fat Kina 1700-tal Sepia
Fat Kina 1700-tal Sepia
Fat Kina 1700-tal Sepia
Fat Kina 1700-tal Sepia
Fat Kina 1700-tal Sepia
Fat Kina 1700-tal Sepia

Klubbat för:

650 SEK

Utropspris

1 200 SEK

FAT, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), dekor av vas, objekt, handcitron samt pion i sepia och guld, brättet med strödda blommor och fleur de lisbård, diameter ca 32 cm

PROVENIENS: Göran Nilsson, privat samling

Brättet med lagning

549681

2018-06-02