Fat Kina 1700-tal Sepia
Klubbat för:
650 SEK
Utropspris
1 200 SEK
FAT, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), dekor av vas, objekt, handcitron samt pion i sepia och guld, brättet med strödda blommor och fleur de lisbård, diameter ca 32 cm
PROVENIENS: Göran Nilsson, privat samling
Brättet med lagning
549681
2018-06-02